АВТОСАЕМ ФРАНКФУРТ 2017

КИА НА САЛОНОТ ЗА АВТОМОБИЛИ ВО ФРАНКФУРТ 2017

KIA KIA KIA KIA

Видете и осетете го возбудувањето - на овогодинешниот саем за автомобили во Франкфурт ги славиме некој од најатрактивните новитети на КИА.

Посебно внимание несомнено беше наменето на погледот во иднината, бидејќи премиера доживеа концептот Kia Pro_Cee’d. Овој продолжен седан е нашата визија како да го реинкарнираме живиот дух на  pro_cee’d за новата генерација на возачи - со привлечен дизајн, врвна изработка на кабината до најситни детали, извонредни перформансии многу други работи. Тоа е повторно раѓање на  pro_cee’d, модел кој блескаше на штандот- поубав од кога и да е.

Го откривме новиот Stonic, кој го наговести новиот дизајн, како и новиот поглед на сегментот на компактните кросовери. Сега имате прилика да ги доживеете неговите хоризонтални линии, интуитивни помагала и напредни технологии, кои се наменети баш за вас.

Можете да го запознаете автентичниот дух на Kia Stinger, модел кој го краси единствен и одважен дизајн, премиум квалитет и перформанси кои го забрзуваат пулсот. Одблиску запознајте се со Kia Stinger и воодушевете се од сите агли- надвор и внатре.

Се тоа и многу повеќе можеше да се види на изложбениот простор на КИА. Посетете не во нашиот салон и резервирајте време за подетално запознавање со нашите новитети. Ве очекуваме.

new sportage

НОВА ВИЗИЈА НА „ХОТ ХЕЧ“: КОНЦЕПТ КИА PROCEED

Oтелотворувајќи го духот на спортскиот pro_cee’d продолжениот седан направен да комбинира нов агресивен изглед и став со сестраноста на моделот со 5 врати. Низок, пропорционален, лесен со спортски изглед и мускулести пропорции - со својот дизајн кој одскокнува и се дополнува со единствениот и прпознатлив амбиент во кабината со сјајна лава црвена боја, како и многубројни детали, кои ја отсликуваат нашата автомобилска страст и непобедлива привлечност. Секогаш го наоѓа патот до срцето на возачот.

new KIA Stonic

ПРИВЛЕЧЕН И САМОУВЕРЕН: НОВИОТ KIA STONIC

Инспириран од дизајнот и функционалноста на поголемите спортски теренци на КИА и стокмен посебно за Европјани, новиот Kia Stonic во класа на компактни кросовери носи нова спортска младост, ниско тежиште и динамична агилност. Неговиот спортски дизајн со спортски примеси и остри хоризонтални линии има цел да биде приметен. Удобна кабина, идеална за уживање во градското возење и опремена со најнови технологии нуди инзвонредна ергономија, изненадувачки многу простор за сите патници. Единствено напишано: иновативна и уведлива кабина која возењето го прави уште по забавно.

new KIA Optima

НЕПОБЕДЛИВИОТ GRAN TURISMO: НОВИОТ KIA STINGER

Kia Stinger, отелотворување на автентичен gran turismo и добитник на наградата yesOn Design Award 2017, идеално ги спојува импресивната сила со елегантниот стил и високотехнолошки помагала. Во понудата се три турбо мотори кои се гаранција за динамично возење за паметење. Во кабината преовладуваат паметната поврзаност, супериорна усобност и централната конзола со новиот мултимедијален систем. За повеќе интуитивно искуство и ваша удобност во секој момент и на најдолгите патувања.