ceed

Kia Cee’d, Почувствувај ја забавата на возењето

Деталната надградба на најпопуларниот модел од компактната класа – Kia Cee’d, отсега со неодолива понуда во Македонија. Збогатен со уште подинамични перформанси, но со добро препознатлив стил, дотераниот Cee’d ги задоволува и највисоките стандарди поврзани со квалитетот и дизајнот на ватомобилот.

Безбедност: ECS (EBD-ABS + BAS + TCS + HAC + VSM + ESS + TPMS), 6 Воздушни перничиња, централно далечинско заклучување со аларм, безбедносни појаси подесиви по висина, ISOFIX за детско седиште, сигурносна брава на задните врати

УдобностЕнтериер „ADVANCE“, управувач и рачка од менувач обложени со кожа, „Flex steer” систем за управување, темпомат, ограничувач на брзина, Bluetooth, eлектрика на задни стакла, клима уред со ладење во фиока, аудио систем CDP+MP3+USB+AUX+6 звучника, аудио команди на управувач, патен компјутер, електрика на предни стакла, електрика на ретровизори со греење, управувач подесив по висина и длабочина, висинско подесување на возачко седиште, потпирачи за глава подесиви по висина напред и назад, држач за чаши на централна конзола, потпирач за рака на централна конзола со кутија, делива задна клупа 60:40, полица во багажен простор, помошно резервно тркало

Надворешност: Задни светла за магла, тонирани стакла, предни светла за магла, челични тркала 205/55R16, неметалик боја Цената на моделот со 1.4 литарски агрегат и 100 коњски сили, со ниво на опрема Advance изнесува 14.890 евра, но во моментот истиот автомобил може да го добиете за 12.590 евра.

sportage l edition

LEATHER EDITION

Безбедност: ESC-систем за контрола на стабилизација на возилото со вклучени: EBD-ABS-контрола на силата на сопирање и спречување на блокирање на тркалата при ненадејно сопирање , BAS - обезбедува максимална сила на кочење при ненадејно сопирање, CBC- контрола на сопирање во кривини, TCS-контрола на пролизгување на тркалата, ESS-уред за вклучување на сите трепкачи при ненадејно сопирање, DBC-контрола на сопирање при спуштање на стрмна надолнина, HAC-помош при тргнување на нагорнина, VSM-систем за стабилизација на возилото, TPMS-контрола на притисок во пневматиците, 6 воздушни перничиња, далечинско централно заклучување со аларм, задни сензори за паркирање, задна камера за паркирање,сигурносна брава на задни врати.

Удобност: Кожени седишта, греење на предни и задни седишта, автоматски двозонски клима уред, навигација со 7“ дисплеј во боја осетлив на допир, аудио систем +MP3+USB+AUX + 6 звучника, аудио команди на управувач, автоматска контрола на светла ,темпомат, Bluetooth, ограничувач на брзина, возачко седиште подесиво по висина, инструмент табла со 3,5“ дисплеј , патен компјутер, управувач подесив по висина и длабочина, управувач и рачка на менувач обложени со кожа, електрика на прозори напред и назад, електрика на ретровизори со греење, сензор за дожд ,метална декорација во внатрешноста,црна пијано лак декорација во внатрешноста, потпирач за рака на централна конзола со кутија, подесиви потпирачи за глава напред и назад, потпирач за рака на задна клупа, делива задна клупа 60:40, сет за брза поправка на пневматици

Надворешност: LED дневни светла, предни светла за магла, ретровизори со трепкачи и електрично склопување, дополнително затемнети стакла назад, заден спојлер, кровни носачи, алуминиумски тркала 225/60R17.